Hollandi navigatsioonisüsteemide tootja TomTom NV teatas täna 53% netokasumi kasvust kolmandas kvartalis, millele järgnes aktsia hüpe 23%.
TomTomi aktsia kasvas 23%, kui ettevõtte teatas ootustest kõrgema kasumikasvu kolmandas kvartalis ning lubades kulusid kärpida ja koondada töötajaid, et peatada müügilangus, vahendas WSJ.
“Me peame olema kiiremad ja vähem kompleksed,” kommenteeris firma tegevjuht Harold Goddijn Bloombergile. Ta lisas, et praegu pole veel kindel kui palju inimesi firmas koondatakse. TomTomis töötab 3500 inimest.
Garminiga konkureeriv TomTom teatas, et kolme kuu netokasum kasvas 53 protsenti, 29 miljoni euroni võrreldes 16 mln euroga aasta varem. Kasv tuli peamiselt tänu madalamatele intressimaksetele ja laenukoormuse kahanemisele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehkki Aasia turg on pakkunud täna paar head makrouudist, pole Euroopa börsidel suurt liikumist olnud ning ootusärevus võlakirjakriisi lahenduse otsimisel hoiab turge paigal.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.