Apple, mis vaevu suutis 1997. aastal palkasid maksta, on viimase kahe aasta jooksul rohkem kui kahekordistanud oma sularaha ja investeeringute hulka.
Steve Jobsi surma järel võib nüüd selle aardekirstu avamist nõudev trummipõrin paisuda kõvemaks, kirjutab Bloomberg. Apple’i finantsjuhi Peter Oppenheimer on varem öelnud, et Apple plaanib hoida püssirohu kuiva „strateegiliste võimaluste“ jaoks. Investorid tahaksid aga nüüd saada dividende. „Nad ei vaja kogu seda sularaha,“ ütles Keith Goddard, Tulsa tegevjuht, mille suurim holding on Apple. „Dividendide maksmine ei muutaks nende kasvunumbreid.“
Oppenheimer ütles jaanuaris, et Apple on kasutanud finantse pikaajaliste varude soetamiseks teatud kindlate kriitiliste komponentide osas, nii nagu näiteks mälukiibid ja puutetundlikud paneelid. Apple plaanib sel ja järgmisel aastal investeerida komponentide ettemaksetesse ja põhivarasse 3,9 miljardit dollarit, ütles Oppenheimer.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Bloomberg toob võrdluseks, et Cisco maksis tänavu dividende, kui sularaha ja investeeringud ulatusid 40 miljardi dollarini. Microsoft jällegi kulutas raha suurtele ülevõtmistele. Apple’i viimane suurim investeering oli Siri Inc. ülevõtmine läinud aastal.
Autor: Katri Soe-Surén
Seotud lood
Apple'i asutaja ja juht Steve Jobs suutis pidevalt tekitada meeletut segadust, ütleb Jobsi elulooraamatu autor Walter Isaacson.
Steve Jobs ütles enda biograafia kirjutajale Walter Isaacsonile, et Androidi tarkvara on Apple pealt maha kopeeritud. Jobs olevat kuulutanud sõja Androidile.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.