Tallinna börsil noteeritud Läänemere laevanduskontserni Tallink Grupi juhatuse esimehe Enn Pandi sõnul on Tallinkil plaanis dividende maksma hakata.
Millal konkreetsemalt võiksid aktsionärid dividende loota Enn Pandi sõnul hetkel veel öelda ei saa.
Enn Pant esitles koosolekul ettevõtte tulevikustrateegiat:
1. Jätkuv reisijate ja turuosa suurendamine
Artikkel jätkub pärast reklaami
2. Saavutada maksimalne klientide rahulolu
3. Haarata kõik kliendigrupid
4. Optimaalse laenukoormuse saavutamine ja dividendide jätkusuutlik maksmine.
"Tallink soovib jõuda selleni, et hakatakse aktsionäridele dividende maksma. Millal, seda näitavad paar järgnevat majandustulemust. Tahame, et dividendimaksmine oleks jätkusuutlik. See on meie strateegia osaks," märkis Enn Pant koosolekul aktsionäridele.
2008. aasta algul ütles juhatuse esimees Enn Pant, et 2009. aasta võib anda võimaluse dividendide maksmiseks.
Autor: Kaisa Gabral, Silvia Kruusmaa
Seotud lood
Äsja lõppenud laevanduskontserni Tallinki
aktsionäride koosolekul ütles juhatuse esimees Enn Pant, et 2009. aasta võib
anda võimaluse dividendide maksmiseks.
Swedbank Markets märgib oma värskes Tallink Grupi kiirkommentaaris, et eeldusel kui positiivsed trendid laevakompanii sihtturgudel jätkuvad on võimalik, et esimene dividendimakse tehakse juba 31. detsembril lõppeva 2010/2011 finantsaasta eest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.