Microsoft tõstis oma kvartaalset dividendi 3 sendi võrra, 16 sendini aktsia kohta ning plaanib müüa 6 miljardi dollari eest täiendavaid võlakirju.
„Meie dividendimaksed, koos aktsiate tagasiostuprogrammiga, peegeldavad meie pühendumust kapitali aktsionäridele tagasitoomisele ja meie kindlust ettevõtte pikaajalise kasvu kohapealt,“ sõnas Microsofti finantsjuht Peter Klein Bloombergi vahendusel.
Just dividendide maksmiseks ja aktsiate tagasiostuks plaanib Microsoft sel aastal võlakirju emiteerida, sest ettevõtte arvates on liiga suur osa tema rahast välismaal, vahendab Bloomberg asjasse puutuvate inimeste sõnu.
Siiski ei plaani Microsoft võla kasvatamisega ohtu seada oma tippreitingut AAA.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Microsoft teatas, et kaebas kohtusse Motorola, kes on väidetavalt rikkunud üheksat patenti, kui kasutas oma Android - telefonides Microsofti tehnoloogial põhinevat tarkvara.
Märkimisperiood kestab 26. juunini
Leedu Keskne Krediidiühistu (LCKU), mis ühendab Balti riikide suurimat krediidiühistute võrgustikku, alustab allutatud võlakirjade programmi teist etappi. Leedus, Lätis ja Eestis pakutakse investoritele 11.–26. juunini võimalust soetada kuni 4 miljoni euro väärtuses 8,25% tootlusega võlakirju. Emissiooni esimene etapp ületas pakkumist märkimisväärselt.