Omavalitsuse autonoomia lubab ka lollusi teha ja iseennast kahjustada, kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi Tallinna järgmise aasta eelarve valmimise protsessi.
Kas valla ja linna eelarveseadus peaks sisaldama tingimust, et nii vara ei hakataks eelarvet koostama, küsiti täna valitsuse pressikonverentsil Ligilt. Tallinn plaanib 2011. aasta eelarve täna vastu võtta, varasematel kordadel on seda tehtud aasta lõpus.
"Ma pigem arvan, et seda pole vaja. Omavalitsuse autonoomia lubab ka lollusi teha ja iseennast kahjustada," vastas Ligi.
"Tallinna praktika on eelarvekesi teha ja neid ümber teha ja veel teha ja siis kelkida, et ei pea ümber tegema ja siis ikkagi ümber teha. See ongi osa demokraatlikust protsessist," lisas rahandusminister.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Eks neil ole omad põhjused ka, miks nad seda teevad – naeruvääristavad munitsipaaldemokraatiat, aga kahju teevad sellega iseendale," lisas Ligi.
Peaminister Andrus Ansip ütles, et on Ligiga nõus. "Reageerima peavad sellisele käitumisele Tallinna elanikud," sõnas ta. Reformierakonna juhid seda küsimust tema ütlusel ei aruta. "Kohalike omavalitsuste küsimused otsustatakse erakondlikul tasandil piirkonnas, kus omavalitsus asub ja juhatus neid küsimusi ei aruta. Pädevus on väga selgelt jagatud," põhjendas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu rahanduskomisjoni sotsiaaldemokraadist liige Eiki Nestor kutsub üles riiki võtma tagasi müügimaksu keelustav eelnõu ning Tallinna linna oma eelarvet hoolsamini üle vaatama.
Homses Äripäevas ilmub kaks vastandlikku arvamust Tallinna eelarvest. Keskerakondlasest abilinnapea Taavi Aas leiab, et linn sai hea ja tasakaalus eelarve ning seda võimaldas kiiresti kokku panna pealinna väga hea eelarvestrateegia. Linnavolikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest liikme Valdo Randpere sõnul on aga linnavalitsus saavutanud täiesti uue taseme eelarve tegemises – pakub tühja eelarvet ja kiidab ise takka.
Homses Äripäevas ilmub kaks vastandlikku arvamust Tallinna eelarvest. Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Taavi Aas leiab, et linn sai hea ja tasakaalus eelarve ning seda võimaldas kiiresti kokku panna pealinna väga hea eelarvestrateegia. Linnavolikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest liikme Valdo Randpere sõnul on aga linnavalitsus saavutanud täiesti uue taseme eelarve tegemises – pakub tühja eelarvet ja kiidab ise takka.
Tallinna 2011. aasta eelarve ebaloomulikult kiire menetlemise taga on võimalus esitada riigile 250 miljoni kroonine kompensatsiooninõue, ütles IRLi Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Indrek Raudne.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.