Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ütles Äripäevale, et valitsuse eilne otsus ettevõttes omakapitali suurendada, on neile suureks tunnustuseks.
"Valitsuse eilne otsus annab meile täieliku kindluse minna edasi Eesti Energia investeerimiskavadega seni planeeritud mahus," lausus Liive. Hetke heitlikse kapitaliturgude olukorras on väga hea ja kindel Eesti Energial oma investeringutega edasi liikuda teades, et valitsus on valmis lisama meile omakapitali vajalikus mahus, lisas ta.
"Ütleks isegi, et valitsuse eilne otsus on suur tunnustus Eesti Energiale - omanik usub Eesti Energia edusse ka tulevikus nii palju, et on nõus kapitali juurde investeerima. See on suur asi," rõõmustas energiafirma juht.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Energiast oleks nutikam viia börsile väike osa, ütles investor Stefan Andersson. 10-15% müües saaks riik kõrgemat hinda, lisas ta.
Otsus Eesti Energia börsile minekust loobuda võib viidata sellele, et valitsusel pole kapitaliturgu kui sellisesse laiemalt usku ning selle otsusega jäetakse muuhulgas ka Balti börsid virelema, ütles SEB privaatpanganduse osakonna strateeg Peeter Koppel.
Tänavu pole Eesti Energia börsiplaanidest mõtet rohkem rääkida, see on küsimus järgmise valitsuse jaoks, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.
Kabineti otsuse kohaselt laiendatakse aktsiakapitali uute aktsiate märkimisega võttes aluseks rahandusministeeriumi poolt välja töötatud ettepanekud Eesti Energia omakapitali suurendamiseks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.