Riik plaanib tänavu 9-10 miljardi krooni suurust eelarvedefitsiiti katta osaliselt laenuga. Hinnanguliselt on laenu järgi vajadus 4,5-5 miljardi krooni ulatuses.
Rahandusministeeriumi riigirahanduse ja strateegiosakonna nõunik Sven Kirsipuu ütles tänasel pressikonverentsil, et valitsussektor vajab sel aastal 9-10 miljardit krooni lisaks, et katta eelarvedefitsiiti.
"Hinnanguliselt on laenu järgi vajadus 4,5-5 miljardi krooni ulatuses,“ ütles Kirsipuu. Ta lisas, et defitsiiti kaetakse võrdselt reservide ja laenu arvelt.
Tema sõnul on tänavu struktuurse eelarve parandamine eesmärk. "Alla 3% eelarvedefitsiit pole ainult euro kasutuselevõtu eesmärk, vaid ka jätkusuutliku majanduse tagamine," märkis Kirsipuu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna valitsuses heakskiidu saanud uuendatud konvergentsiprogrammi kohaselt on Eesti valmis euro kasutusele võtma 2011. aasta alguses. Programmi aluseks oleva majandusprognoosi järgi peatub sel aastal majanduslangus ning järgmisel aastal on oodata juba majanduskasvu taastumist.
Majanduskasv saab olema laiapõhine, kasvust ainult ühes-kahes sektoris nagu kinnisvara- ja laenubuumi ajal me ei räägi, sõnas rahandusministeeriumi majandusanalüüsi osakonna juhataja Andrus Säälik.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.