Valitsus otsustas täna eraldada 119
kohalikule omavalitsusele toimetulekutoetuste väljamakseteks lisaraha kokku 26,8
miljonit krooni, sellega kindlustatakse väljamaksed vähemalt augusti lõpuni.
Kokku on 2009. aastaks planeeritud toimetulekutoetusteks 273,3 miljonit krooni. Tänase valitsuse otsuse järel on sellest 167,1 miljonit krooni omavalitsuste käsutuses. Riigieelarvelistest vahenditest jääb jaotamata veel 106,2 miljonit krooni, teatas rahandusministeerium.
Esimeses kvartalis kulus kohalikel omavalitsustel toimetulekutoetuse ja üksikvanema täiendava toetuse maksmiseks kokku 40,8 miljonit krooni. See on 50,8 protsenti enam kui möödunud aasta esimeses kvartalis.Kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja Sulev Liiviku sõnul on toetusvajaduse kasv omavalitsuste kaupa erinev. „Kui mõnes omavalitsuses on toimetulekutoetuste kulud kasvanud isegi viiekordseks, siis teisal on väljamaksed jällegi möödunud aasta tasemel,” nentis Liivik.Järgmine toimetulekutoetuste raha jaotamine toimub II kvartali andmete põhjalt augusti lõpus. Kohalike omavalitsuste halduskoormuse vähendamiseks valmistab jaotuse kava ette rahandusministeerium ning omavalitsused eraldi taotlusi esitama ei pea.Kokku on Eestis 227 kohalikku omavalitsust.
Seotud lood
Eesti üks jõukamaid valdu, Viimsi
saatis lõppeval nädalal rahandus-ja sotsiaalministeeriumile kirja, kus
taotleb seoses toimetulekutoetuste maksmiseks ettenähtud raha lõppemisega III
kvartaliks 100 000 krooni lisaraha.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.