Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni
hinnangul ei maksa peaminister Andrus Ansipi sõna II pensionisamba asjus antud
lubaduste kohta kahe aasta pärast tõenäoliselt midagi.
"Pensionisammaste kallale minek on tegelikult 600 000 töötaja usaldusväärsuse kuritarvitamine,“ rääkis Simson ERRi raadiouudistele. „Üle 580 000 inimese on liitunud II pensionisambaga usus, et valitsus täidab ka omapoolset kohustust. Peaminister Andrus Ansip ei ole praegu sellises seisus, kus valitsus annab lubadusi, et kahe aasta pärast midagi tehakse.“
Simsoni arvates oleks riik pidanud pensionite külmutamisega kokkuhoitava raha kusagilt mujalt leidma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vandeadvokaat Leon Glikmani
sõnul peaks enne II pensionisamba maksete peatamist muutma
sotsiaalmaksu-ja pensionikindlustuse seadust. Minimaalselt.
Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse
pressikonverentsil, et kuigi ta ei kahtle praeguses pensionisüsteemis, on
kriisiaeg paljastanud selle puudused.
Valitsus leppis täna
kokku eelarvekulude kärpimises ligi 2,1 miljardi krooni võrra, 470 miljonit
krooni lisaraha loodab riik töötuskindlustuse maksemäärade kerkimisest.
Alates juunist on kaheks aastaks külmutatud
pensionimaksed teise sambasse, otsustati just tänasel valitsuse kabineti
koosolekul.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.