Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse
pressikonverentsil, et kuigi ta ei kahtle praeguses pensionisüsteemis, on
kriisiaeg paljastanud selle puudused.
„Meie sambad vajavad remonti. Pole õigustatud see väide, et kõikjal on turud kukkunud. Me erineme ja erineme halvas mõttes, muutused on vajalikud,“ rääkis Ansip. „Me peame tunnistama, et meie raha, nii kodanike kui riigi raha ei ole sammastes just kõige paremal moel kasutatud,“ lisas peaminister.
„Võrreldes teiste riikidega on meie tulusus väga-väga kehv,“ ütles Ansip tuues võrdluseks, et kui Eesti kaotas eelmise aastal jaanuarist oktoobrini 33%, oli Tsehhi 1,9%-ga plussis. Samuti viitas ta sellele, et meie teise samba pensionifondide valitsemistasud on Ida-Euroopas ühed kõrgemad.
„Me peame oluliselt karmistama investeerimise reegleid,“ märkis peaminister ja lisas, et sammaste haldamise teema on väga tõsine teema ja tuleb fookusesse võtta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vandeadvokaat Leon Glikmani
sõnul peaks enne II pensionisamba maksete peatamist muutma
sotsiaalmaksu-ja pensionikindlustuse seadust. Minimaalselt.
Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni
hinnangul ei maksa peaminister Andrus Ansipi sõna II pensionisamba asjus antud
lubaduste kohta kahe aasta pärast tõenäoliselt midagi.
Valitsus võib plaanida teise pensionisamba
kaotamist, ütles opositsioonilise keskerakonna juht Edgar Savisaar.
Sotside vastusesisu tõttu jäi valitsuse
kabinetiistungil neljapäeval riigi kulude kärpimise otsus sündimata, arutelu
pensionimaksete külmutamise üle jätkub esmaspäeval.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.