Kosmosehuviline internetiärimees ja
Olympicu aktsiate omanik Raivo Hein leiab, et Olympicu kahjum on pigem tulnud
varade allahindamisest ja loodetavasti jääb see üheks viimaseks kukkumiseks.
„Arvasin, et kui ajad viletsad, siis inimesed mängivad rohkem oma raha maha, aga tuleb välja, et niipidi see asi ei ole. Ju siis pole seda raha, mida maha mängida. Selles mõttes on ajad aktsionärile nukrad,“ kommenteeris Hein Olympicu suurt kahjumit IV kvartalis.
Investor väga tõhusaks ettevõtte käitumist info jagamisel investoritega ei pea. „See ei ole väga viisakas. Viisakad firmad annavad ka hoiatusi ette. Ja vaevalt, et ettevõtte juhtkond nagu peata kari ringi liigub ja ei tea, mis ettevõttes toimub,“ kommenteeris Hein Olympicu varasemat vaikimist halbadest tulemustest.
Väga pessimistlikult siiski ettevõtja Olympic Entertainment Groupi seisu ei näe.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Olen nõus Andri Avilaga, et see kahjum on rohkem raamatupidamislik, rahavooge see väga ei mõjuta. Selles mõttes on see aus ja viisakas tegevus, kahjum tuleb ju kirja panna. Tuleb see amps vastu võtta. Kui valuutakursid iga päev ei muutu, siis ei saa sellest tulla suuremat kukkumist,“ oli Hein optimistlik.
Hein on seadnud oma plaanid börsil pikaajalisele investorile kohaselt.
„Jään rahulikult hoidma edasi aktsiaid ega tõtta likvideeri oma osalust,“ märkis Hein, kes enda sõnul kasiino-operaatori aktsiaid sugugi kõige kallima hinna pealt pole soetanud, vaid alles hiljuti ca 10 krooni pealt. „Mida rohkem tõmbled, seda rohkem kaotad,“ ütles ta.
Seotud lood
Eelmise aasta majandustuuled pühkisid
minema suure osa Eesti börsiettevõtete kasumitest. Kaotajaterivi juhtisid
Olympic, Silvano ja Baltika, jõudsalt vastutuult rühkisid vaid
Norma, Starman ja Tallinna Sadam.
Olen Olympicus pettunud. Mitte seetõttu, et
ettevõte tuli reedel välja tõenäoliselt Eesti ettevõtlusajaloo suurima
kvartalikahjumiga. Olen löödud hoopis seepärast, et meie börsi lipulaev on oma
tegelikku seisu investorite eest viimased kuud varjanud.
Olympic Entertainment Groupi tegevjuht
Andri Avila tunnistas, et kujunenud ettevõtte majandusolukorda oleks ettevõte
saanud paremini kommunikeerida, ning lubas edaspidi selles vallas operatiivsem
olla.
Lenne üks omanikke Urmas Leeman leidis, et
Olympic oleks võinud saata eelnevalt välja kasumihoiatuse, mitte investoreid
hiigelkahjumiga ehmatada.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.