Pangad pole Läti probleemides süüdi, teatas
endine Hansabanka juht Ingrida Bluma, lisades, et majanduse reguleerimine on
alati olnud valitsuse ülesanne.
Intervjuus Lietiška Dienale ütles Bluma, tunneb end vastutavana selles, et pangad mõistsid kriisi lähenemist, kuid ei juhtinud sellele probleemile piisavalt valitsuse ja ühiskonna tähelepanu.
"Olime vait. Igaüks istus oma mätta otsas ja võitles oma äri eest. Nägime üldist olukorda ja püüdsime tasa-hiljukesi midagi teha, kuid tegelikult oleksime pidanud oma hinnangust ja vajalikest sammudest kõvasti karjuma," vahendas rus.db.lv Bluma sõnu.
Seejuures rõhutas panga eksjuht, et pangad on äriettevõtted: "On vaja mõista, et et nad (pangad - toim) tegutsevad alati esmajärjekorras ja peamiselt nii, et mõtlevad oma äri arendamisele."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Bluma sõnul pole vaja praegu süüdlasi otsida, selle asemel on vaja astuda samme, mis toetaksid majandust.
Ingrida Bluma
Seotud lood
Balti riikide majandusarengu tsükkel ei ole
veel jõudnud kõige madalamasse punkti, arvatakse Läti Hansabanka Balti
makroökonoomika ülevaates.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.