Lennukitootja Boeing Co. raporteeris
ootamatust neljanda kvartali kahjumist. 2009. aasta tulemustest ei tasu
ettevõtte sõnul ka väga palju midagi head oodata.
Boeing (BA), kelle aktsiad on viimase 12 kuuga kukkunud umbes 45%, kes kaotas eelmisel aastal oma konkurendile Airbusile tellimusi, raporteeris 56 miljoni dollari suurusest kvartalikahjumist ehk 8 USA sendist aktsia kohta. Eelmisel aastal samal ajal teeniti 1,03 miljardit dollarit kasumit ehk 1,36 dollarit aktsia kohta. Kahjum oli tingitud suuresti ettevõtte mehaanikute 58päevasest streigist.
Käive kukkus 27% 12,7 miljardi dollarini. Streik halvas kvartalis umbes 70 lennuki valmistamise.
2009. aasta kasumiks prognoositakse 5,05-5,35 USA dollarit aktsia kohta, mis jääb analüütikute 5,74 USA dollarile alla. Lennukeid üritatakse toota 480-485.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Maailma suuruselt teine lennukitootja
Boeing plaanib selleks aastaks 4500 töötaja koondamist.
Maailma suurima lennuki, Boeing, tehase
töötajad on alustanud streiki. Mis on omakorda halvanud tehase töö.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.