Venemaa peaminister Vladimir Putin ütles,
et transiitgaasi kasutanud ukrainlased varastasid kütust mitte Venemaalt, vaid
Euroopa tarbijate tagant, vahendas Interfaks.
"Ukraina varastas gaasi mitte Venemaalt, vaid (Euroopa - toim) tarbijailt, kes seda kaupa ostsid ja selle eest maksid," märkis Putin teisipäeva õhtusel kohtumisel Gazpromi juhi Aleksei Milleriga.
Milleri kinnitusel on Euroopa riigid viimase nädala jooksul saamata jäänud gaasi eest Venemaale juba maksnud, kuid pole Ukraina süül kaupa kätte saanud.
Seotud lood
Kas Gazprom valmistus juba varakult
Euroopat gaasita jätma? küsis raadiojaama Ehho Moskvõ peatoimetaja esimene
asetäitja Vladimir Varfolomejev oma veebipäevikus.
Täna varahommikul kell 8.44 Moskva aja
järgi keeras Gazprom Ukrainasse suunduvad gaasitorud täiesti kinni, teatas
Interfax. Vastusammuna sulges Ukraina oma piiril kõik transiiditorud
Euroopasse.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.