Konflikt Gaza sektoris ning Venemaa ning
Ukraina gaasitüli on nafta hinna tõusule pööranud.
Nafta hind on aasta esimesel kauplemispäeval läinud jälle tõusu, sest konflikt naftarikkas Lähis-Idas ning gaasitüli Venemaa ning Ukraina vahel on tõstud muret tuleviku tarneprobleemide osas.
Kahe päevaga on nafta hind rallinud USAs elektroonilisel kauplemisel 16,8% ning viimati maksis nafta Nymexil 45,75 dollarit barrel ehk 2,58%. 24. detsembril kukkus nafta hind ka 35,13 dollari juurde, kust on nüüdseks tõustud üle 30%.
Seotud lood
Nafta hind on taas üle kuu aja tõusnud USAs
elektroonilisel kauplemisel üle 50 dollari piiri.
Nafta hind ronis eile õhukesel turul üle
7%. Araabia Ühendemiraadid teatasid, et kavatsevad tugevalt tootmist
piirata.
Nafta hinna järsk langus on taas
päevavalgele toonud toorme ekspordist sõltuvate režiimide tegeliku olemuse ja
nõrkuse, pannes Venemaa, Venezuela ja Iraani „maailmavallutusplaanid“ praegu
ootele.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.