Tallinna linnavalitsuse hoones käinud kapo
ametnikud käitusid täiesti ebaprofessionaalselt, ütles Tallinna linnapea Edgar
Savisaar.
"Prokuratuur saab kapole anda loa vaid varjatud läbiotsimiseks või muudeks eritoiminguteks. Need poisid aga marssisid sisse täiesti avalikult ja kaamerate all," ütles Savisaar. "Kui nad tõesti olid kapo ametnikud, mis on kaheldav, siis käitusid nad täiesti ebaprofessionaalselt," lisas linnapea.
Savisaare sõnul on talle väidetud, et üks salvestuses nähtav tegelane olevat väga sarnane kunagise Vene sõjaväe luurajaga. "Kui see on nii, siis kas tegutseb meil peale Herman Simmi veel teisigi temataolisi? Igal juhul palume politseid, et selgitataks välja kaamerates nähtud isikute nimed ja auastmed," sõnas linnapea.
"Meile on väga tähtis nende inimeste tegevuse seaduslikkus ning selle tõestamiseks ei piisa meedias avaldatud lühisõnumist, nagu oleks kõik toimunud õigesti. Minu jaoks on see juhtum kui lakmuspaber selle kohta, kas me ikka oleme õigusriik," märkis Savisaar.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kommenteerides prokuratuuri tänast teadet, et ööl vastu 7. detsembrit linnavalitsuse hoones käinud inimesed olid kapo ametnikud, ütles Savisaar, et tegu võis olla prokuratuuri kiirustamisest tingitud eksitusega, mida nad varem või hiljem ka parandavad.
Savisaare sõnul räägib prokuratuuri kiire reageerimine pigem sellest, et teema püütakse avalikkuse tähelepanu alt kähku maha võtta.
Seotud lood
Kas eetikareeglid kehtivad ka Eesti
jõustruktuuride kohta, küsivad 12 tuntud, valdavalt keskerakonnaga
seotud inimest eesotsas Tallinna linnapea Edgar Savisaarega täna
avalikustatud pöördumises.
Öötundidel Tallinna linnavalitsuses käinud
kapo töötajate juhtum näitab "mingi struktuuri" sügavat ebaprofessionaalsust,
ütles keskerakondlane Koit Pikoro Kanal 2-e uudistesaatele "Reporter".
Kapo peadirektori Raivo Aegi sõnul
pole keskerakondlaste Edgar Savisaare ja Ain Seppiku jalgealune praegu
tuline.
Tallinna linnavalitsusse 7. detsembri öösel
sisenenud inimesed olid ilmselt maffiast ning kabinet, kus käidi kuulus endisele
linnaametnikule Ivo Parbusele, ütles linnapea Edgar Savisaar.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.