Läti riigivõim demonstreerib taas oma
tarkust ja demokraatlikkust, aga ka seda, millele võidakse IMFi raha kulutada:
julgestuspolitsei uurib, kes palus internetis Rootsi okupatsiooni.
Mõned päevad tagasi ilmus veebi pöördumine Rootsi valitsuse poole, kus Läti elanikud palusid oma maa okupeerida, vahendab biznews.lv ajalehte Telegraf. Tänaseks oli üleskutsega liitunud juba 5000 inimest. Nüüd uurib asja julgestuspolitsei.
"Tutvusime petitsiooniga juba üleeile. Julgestuspolitsei uurib seda kui spontaanse protesti ja rahulolematuse vormi," teatas julgestuspolitsei pressiesindaja. Esialgu antakse toimunule hinnang ja seejärel otsustatakse, kas alustada juba kriminaaluurimist või mitte.
Seimi liige Janis Urbanovitš pidas petitsiooni naljaks. "Inimesed ei usu enam meie võimusid. Naljavennad kogusid kokku palju rahvast, kes alla kirjutas. Ja järeldused peaks tegema see, kes praegu riiki tüürib," kommenteeris ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
20tunnine seimi istung, kus 2009.
aasta riigieelarvet jõuliselt kärbiti, päädis purjutavate rahvasaadikute
lauluga, vahendas biznews.lv.
90ndate aastate Läti vabadusvõitlejad
võivad vaikselt maha kärvata - kõik, mille eest nad võitlesid, selle andsid
nende endi poolt võimule aidatud poliitikud Euroopa Liidu, NATO ja IMFi
valitseda, vahendas biznews.lv ajalehte Biznes Baltija.
Veebilehele petitiononline.com ilmus Läti
elanike allkirjadega pöördumine, kus anutakse Rootsi okupatsiooni ja
kodakondsust ning lubatakse vastutasuks maksta makse ning
täita seadusi.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.