Harju maakohus võttis täna vahi alla
korduvas pistise võtmises kahtlustatava Tallinna abilinnapea nõuniku Ivo
Parbuse.
«Vahistamise põhjus oli, et prokuröril oli alust arvata, et Parbus võib jätkata uute kuritegude toimepanemist,» ütles Põhja prokuratuuri pressiesindaja Maria-Elisa Rannajõe Postimees.ee'le.
Üleeile õhtul võttis kaitsepolitsei pistise võtmises kahtlustatavana kinni Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõuniku Ivo Parbuse, kelle töökabinetist saadi kätte ka suurem summa sularaha. Abilinnapea keskerakondlasest nõuniku Ivo Parbuse tegevust asus kapo Postimehe andmetel põhjalikult uurima juba aasta alguses.
Pidev jälitustegevus näitas, et kaugelt üle oma rahaliste võimaluste elanud meest on alust kahtlustada korduvas pistisevõtmises ehituse ja projekteerimisega tegelevatelt firmadelt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Äripäeva andmetel tegi Kaitsepolitsei
(kapo) läbiotsimise Merko Ehituses.
Pistisekahtluse tõttu vahi alla võetud
Tallinna linnavalitsuse nõuniku Ivo Parbuse otsene ülemus abilinnapea Taavi Aas
lausus, et on mõelnud ametist tagasiastumisele, kuid esialgu on veel otsuste
tegemisest vara rääkida.
Tänasel kohtuistungil, kus arutati Ivo
Parbuse kaitsja esitatud määruskaebust vahistamise tühistamise peale, tuli
ilmsiks üllatavaid seiku. Kohus otsustas mehe vahi alla jätta.
Äripäeva andmetel vabanesid abilinnapea
Taavi Aasa nõunik Ivo Parbus ja Kristiine linnaosavalitsuse linnaosavanema
asetäitja Aleksander Raide vahi alt.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.