Tallinna linnapea Edgar Savisaar annab
tänaõhtuses otsesaates ülevaate linna 2009. aasta eelarvest.
Tallinna eelarve kasvab järgmisel aastal 3,1 protsenti, ulatudes 8,1 miljardi kroonini. Savisaare sõnul näitab see, et Tallinn on prognoosides riigiga võrreldes märksa ettevaatlikum ja konservatiivsem ning arvestab keerulise majandusolukorraga ning ka muude võimalike mõjudega järgmisel aastal.
"Meil on eelarvekasv kavandatud kolm korda madalam kui valitsuse poolt riigikogule üle antud riigieelarve projektis. Riigieelarve kasvab praeguse seisuga järgmisel aastal 9,2 protsenti, Tallinna linnaeelarve aga vaid 3,1 protsenti," ütles Savisaar.
Tallinna linnavalitsuse hääletoru Raepressi teatel ütleb IRLi liikmest linnavolikogu opositsiooniliider Matti Tarum samas Kalev Spordi saates välja, mida ta arvab praegusest linnavõimust ja selle tegevusest. Savisaar aga annab hinnangu Keskerakonna ja opositsiooni suhtlemisele ning koostööle volikogus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Keskerakondlik linnavalitsus, kes väidab
Tallinna vastupidiselt riigile heal järjel olevat, laseb õpetajate niigi napi
palgaraha ümber suunata koolide majanduskulude katteks, teatas Reformierakonna
fraktsiooni liige Matti Martinson.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.