USA suurim mootorrataste tootja ja kõigi
hevimeeste maine unelm Harley Davidson teatas täna kolmanda kvartali tulemused,
mille kohaselt kahanes kasum 37 protsenti.
Põhjuseks toodi juba tavaliseks saanud müüginumbrite vähenemine.
Kasum kahanes 166,5 miljoni dollarini, mis teeb 71 senti aktsia kohta. Ettevõte kohendas oma ootusi aastastele tulemustele, mistõttu nüüd prognoosib Harley kasumiks aktsia kohta 3-3,10 dollarit aktsia kohta, võrreldes varase vahemikuga 3-3,18 dollarit.
„Ootame globaalmajanduse ja tarbijakäitumise loodud väljakutseid Harleyle ka 2009. aastaks,“ sõnas ettevõtte juht Jim Zilmer.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tulemus oli paljudele pettumus. 16 analüütikut ennustasid kasumiks aktsia kohta 79 senti, mis oli juba oluliselt väiksem eelmise aasta sama perioodi 1,07 dollarist aktsia kohta kasumiga 265 miljonit dollarit.
Harley Davidson müüs lõppenud kvartali jooksul maailmas 80 952 mootorratast, mis on varasemast 9,6 protsenti vähem.
Seotud lood
Mootorrattatootja Harley-Davidsoni neljanda
kvartali kasum vähenes 26 protsenti, 186 mln dollarile ehk 97 sendilt aktsia
kohta 78 sendile.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.