Täna kohtus majandus- ja
kommunikatsiooniminister Juhan Parts Alkoholitootjate Liidu juhi Janek Kalviga.
Kohtumisel leiti, et alkoholiaktsiisi tõsta ei tohi.
Kalvi sõnul olid teemadeks ikka need mured, mis alkoholitootjatel on. Tema sõnul pühendas minister piisavalt aega, sai alkoholitootjate muredest aru ning toetas nende seisukohti.
„Riike ei tohi ühegi tööstusharu, eriti eksportiva tööstuse arengut ohvriks tuua. Eriti kuna kaks korda on alkoholiaktsiisi juba tõstetud,“ oli Kalvi sõnum. Ta lisas, et maksupoliitika on tundlik ja sellega peaks rahulikult tegelema.
Kalvi sõnul lubas majandus- ja kommunikatsiooniminister nende huvide eest seista.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kohtumisel viibinud Kalev Vapper möönis, et sektori seis on nutune. „Asi on läinud kurvaks. Alkoholi müük on kõvasti kahanenud,“ lisas ta. Näiteks juulis langes siseturu maht 60% ja augustis 50%.
Vapperi sõnul on Parts seisukohal, et aktsiise ei tohi tõsta. „Äkilised muutused majanduskeskkonnas halvendavad selle olukorda ja nii järske muutusid teha ei tohi,“ lisas ta ja sõnas, et Parts seisab õhtuse kabinetinõupidamisel ettevõtete eest, et ei tõstetaks ei alkoholi- ega gaasiaktsiisi ning käibemaksu majutusasutustel.
Seotud lood
Valitsuskoalitsiooni esimehed on arutanud
kange alkoholi aktsiis tõstmist, et eelarveauke lappida, Alkoholitootjate Liidu
juhatuse esimees Janek Kalvi leiab, et selline lähenemine on
vastutustundetu.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.