Tallina börsi alustasid tänast
kauplemispäeva korralikus miinuses, kauplemismahud on siiski võrdlemisi
tagasihoidlikud.
Pool tundi pärast kauplemise algust oli Olympic EG aktsia hind kukkunud 5,7 protsenti 25,82 kroonini, Baltika aktsia hind 4,2 protsenti 32,33 kroonini ning Ekspress Grupi aktsia hind 3,9 protsenti 34,42 kroonini.
Suurima käibega aktsia oli kella poole üheteistkümne seisuga Tallinki aktsia (286 tuhat krooni), mille hind polnud reedese sulgemishinnaga võrreldes muutunud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti ja Leedu olid augustis piirkonna
aktsiaturgude seas võitjad, tõustes mõlemad üle 5% ja seda vaatamata pidevale
kehvade makrouudiste voole, Vene aktsiate hinnad odavnesid kolmandat kuud
järjest.
Euroopas on täna väga negatiivne
meelestatus börsidel: Suurbritannia ja Prantsusmaa aktsiaturg on kukkunud
üle 5 protsendi, Saksamaa 4 protsenti, Norra on 6,6 protsenti
miinuses, Rootsi ja Taani 4protsenti, Soome 3,6 protsenti.
Ka Tallinna börsil toimus täna korralik
aadrilaskmine, aktsiate hinnad kukkusid keskmiselt üle 3,5 protsendi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.