Eesti piimatööstus vajab investeeringuid ja
paigal seista ei tohi, sest põllumajandus areneb, erinevalt muude
valdkondade langusest, ütles aripaev.ee-le ASi Saaremaa Piimatööstus juht Andi
Saagpakk.
„Eesti piimatööstus tahab saada investeerimist, et efektiivsust juurde saada ja, et mingil määral maailmaturu hindadega vastavusse jõuda. Seista siin ei tohi. Põllumajandus, vaatamata kõige langusele, areneb; vähemalt piimatööstus,“ rääkis Saagpakk ning tõdes, et Valio Laeva meiereisse investeeritud 50 miljonit on igal juhul õigesse kohta läinud.
Saaremaa Piimatööstus plaanib tänavu investeerida 30 miljonit krooni juustutootmisesse ja juustu pakkimise liini. Saagpaki sõnul suurendab uus liin tootmismahtu, annab tööstusele juurde efektiivsust ja pakendiga koos paraneb ka kvaliteet ja kauba väljanägemine. „Toote välisilme kindlasti muutub, aga erijuuste lähiaastal tegema hakata ei plaani."
Peamisteks põhjusteks, miks Saaremaa Piimatööstus investeerida otsustas, nimetas Saagpakk suurendada tööstuse võimalust odavamalt toota. „Teine investeerimise põhjus on ka see, et viimasel ajal on nõudlus kasvanud.“ Saaremaal on praegu piima rohkem, kui töödelda jõutakse, mistõttu Saaremaa Piimatööstus on sunnitud osa teistele ettevõtetele ära müüma. Uus liin lahendab selle mure.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küsimusele, kas lähiajal võib Saaremaa Piimatööstuses ette tulla töötajate koondamist või palkade vähendamist, vastas Saagpakk, et kui rääkida kvaliteetsest tööjõust, siis täna palkade vähenemisest rääkida ei sa. Teisalt mainis juht kiirelt ära, et ega palkade tõstmisest praegu ka rääkida võimalik ei ole.
Seotud lood
Valio Eesti Laeva Meierei 50-ne miljoni
kroonine investeering oli möödapääsmatu, kuna ettevõte haub
plaane Balti turgudel turuosa kasvatamiseks. Investeering loodetakse tasa
teenida kuni 10 aastaga.
Tänavuaastase suurima investeeringuna
soetas Valio Eesti Laeva Meiereisse enam kui 50 mln kr maksnud piimaliini, mis
septembris tööd alustas.
Piimandusühistus E-Piim varumisdirektor
Jaan Mutli rääkis aripaev.ee-le, et tema meelest on piimaturul
praegu väga halvad ajad, kuid kui sa ei arene ja ei investeeri, sured
nii kui nii.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.