New Orleansi linnapea Ray Nagin tegi
laupäeva hilisõhtul korralduse alustada linna evakueerimisega pühapäeva hommikul
ja tormi Gustavit nimetas ta "sajandi tormiks" ning lisas, et "seda peab
kartma".
Kariibi merel möllava orkaani Gustav kese on ületanud Kuuba ja jõudnud Mehhiko lahele ja see võib tugevneda viienda astme orkaaniks.
Ühendriikide orkaanikeskuse sõnul on tuule kiirus veidi vaibunud, kuid ennustab, et pööristorm võib uuesti tugevneda ning muutuda viienda ehk tugevaima astme tormiks, vahendas SL Õhtuleht.
Louisiana osariigis asuva New Orleansi elanikud evakueeritakse. Täna varahommikul ütles New Orleansi linnapea Ray Nagin, et linlased hakkavad pühapäeva hommikul kell kaheksa linnast lahkuma. Linnapea sõnutsi on Gustav kõikidest orkaanidest tugevaim.
Artikkel jätkub pärast reklaami
USA rannikupiirkonna linnadest on orkaani eest evakueeritud üle miljoni inimese.
Seotud lood
Nafta hind on tõusnud enam kui ühe dollari
võrra pärast seda, kui energiafirmad on sulgenud Mehhiko lahel naftatootmise
troopilise tormi Gustavi lähenedes.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.