Nordea Panga jaepanganduse juhi Olavi
Pakkonen ütles, et sellel aastal kasvab Eesti majandus 1%.
"Prognoosime 2008. aasta kui terviku majanduskasvu numbriks 1%," ütles Pakkonen.
"Esimese poolaastal on pangandussektoris tunda majanduskeskkonna jahenemisest tulenevaid muutusi eraisikute ja ettevõtete finantskäitumises. Eraisikutest klientide säästmiskalduvus on oluliselt kasvanud ja vähematraktiivseks on muutunud finantseerimispakkumiste küsimine. Ettevõtete poolel on laenuraha siiski hinnas ja põhiliselt võetakse laenu investeeringuteks põhitegevusse," rääkis ta.
"Muutus metoodikas on lihtsalt paranemine statistikas. Muutused metoodikas muudavad ajaloolisi andmeid, kuid nad ei muuda praegust majanduslikku väljavaadet Eestis," selgitas Pakkonen.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Nordea panga juht Vahur Kraft ütles
aripaev.ee-le, et nad avavad lähiaastatel vähem kontoreid kui varasemalt.
Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees
ja Standardi tegevjuht Enn Veskimägi ütles, et 2009. aasta tuleb raskem kui
2008, kuna kõik maailmamajanduse probleemid ei ole meile veel kohale jõudnud –
täna me ikkagi sipleme veel oma vigades.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.