Poliitikute mõte hakata kokku hoidma
õpilaste tasuta koolilõuna arvelt, kajastab omavalitsusjuhtide väitel valitsuse
appihüüdu.
«See on küll viimane asi, mille kallale minna,» leidis Suure-Jaani vallavanem Maie Käba koolilõunate raha kärpimist kommenteerides. Tema mõtet toetas Tarvastu vallavanem Alar Karu, kes nimetas laste toetuste vähendamist väga valeks sammuks.
Kõik maakonnalehe «Sakalaga» vestelnud omavalitsusjuhid avaldasid lootust, et tegemist on ajakirjanduse vahendusel avalikkuse ette jõudnud pooliku ideega ja valitsus seda teed siiski ei lähe.
Valitsusliidu eelarvekõnelustest on avalikkuse ette jõudnud mõte vähendada õpilaste koolitoidu summat poole võrra, haridusministeeriumi kommunikatsioonibüroo juhataja Tarmu Kurmi sõnul on koolitoidu toetuse summa vähendamist vaid arutatud, kuid vaidlused selle üle kestavad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti Haiglate Liit ei pea õigeks Vabariigi
Valitsuse kavatsust tõsta praegune ravimite viieprotsendiline maksumäär üheksale
protsendile, teatas Eesti Haiglate Liit.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.