Kui riigikogu m-valimised seadustab, saavad
Eesti kodanikud juba tuleva aasta europarlamendi valimistel hääletada
mobiiliga.
Justiitsministeeriumis äsja valminud eelnõu edasisest käekäigust sõltub, kas Eestist saab maailma esimene riik, kus valimistel on võimalik oma kandidaadi poolt hääletada ka mobiili teel, kirjutas Postimees.
M-valimiste ideed on enim levitanud Reformierakond. EMT juhatuse esimees Valdo Kalm on seda nimetanud oma unistuseks, milleks EMT on ka tehnoloogiliselt valmis.
Lisaks sellele, et eelnõu lubab elektroonilisel hääletusel kasutada peale ID-kaar shy;di ka mobiil-ID-d, pikendab ta valimistel e-hääletuse aega. Kui seni toimus e-hääletus vaid kolmel päeval enne valimisi, siis lähitulevikus oleks see aeg kümme päeva ehk 13.-st kuni neljanda päevani enne valimispäeva.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kaheksa aastat opositsioonis
istunud Leedu Kristlik-Demokraatlik Partei võitis enim kohti
parlamendis.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.