Saku Õlletehase juhatuse liige Inga Kuusik
arvab, et riigikogu seatud alkoholi müügipiirang on poolik lahendus.
„Olen alati arvanud, et piirangud ei aita alkoholi kuritarvitamist ohjeldada. Riik peab mõtlema sellele, kas piiramine ja karmistamine ei tekita mitte hoopis ahvatlusi? Kas see müügipiirang Põhja-Eestis kella 20st aitas õlle või ka kange alkoholi tarbimist piirata? Uuring näitab, et mitte, isegi vastupidi. Järelikult peavad riigil olema muud hoovad, et probleemidega võidelda. Meie majanduskeskkond on ju kogu meie iseseisvusaja olnud väga liberaalne ning selles kontekstis on igasugune piiramine vastuoluline. See, et 14. juulist saab õlut kõikjal Eestis osta kella 10-22, on minu arvates poolik lahendus, aga siiski parem, kui erinevad reeglid erinevates omavalitsustes,“ vastas Kuusik aripaev.ee online-intervjuul lugeja küsimusele, kes tundi huvi, mida ta müügipiirangust arvab.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika
Merilai möönis, et alkoholimüügipiirang on sundinud poode uksi
sulgema, kuid eeskätt on muutunud inimeste tarbimisharjumused ja
müügipiirangud alkoholi liigtarbimisega tegelemise pinnapealne vorm.
Eesti õlleturu kogumahuks 2007. aasta
kolmandas kvartalis kujunes 35,3 miljonit liitrit õlut. Võrreldes eelmise aasta
sama ajaga on õlleturg vähenenud 1,9 miljonit liitrit. Langus toimus eelkõige
kvaliteetmarkide arvelt, teatas õlletootjate liit.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.