Eesti kunstnikud Eve Arpo ja Riin
Kranna-Rõõs kordavad homme installatsiooni „Päev ilma mobiilita“ Kanadas
Edmontonis The Works Art Design Festivalil.
Nagu mullu sügisel Tallinnas kutsuvad kunstnikud nüüd Edmontoni elanikke üles loobuma päevaks oma mobiiltelefonist. Loovutatud telefonid riputatakse üles Edmontoni raekoja ette suures telgis, kus need ööpäev läbi helisevad ja tulesid vilgutavad.
Eestlased saavad projektis osaleda, helistades Eesti aja järgi homme õhtul alates kella 9st kuni pühapäeva õhtul kella 9ni järgmistel numbritel:
530 28 666
Artikkel jätkub pärast reklaami
530 28 220530 28 707
530 28 082530 28 239
Lisalugemist leiab kunstnike blogist: mobiilipaev.blogspot.com
Novaator kirjutas Tallinna installatsioonist mullu sügisel:
Sada mobiili heliseb 24 tundi puu otsasSeotud lood
Neljapäeva õhtust ripuvad ja helisevad
Tallinna kesklinnas Jaani kiriku kõrval puu otsas sada linnarahvalt kogutud
mobiiltelefoni.
Uue prognoosi kohaselt on Rootsis mobiilse
lairibaühendusega internetikasutajaid aasta lõpuks üle miljoni, kirjutas Dagens
Nyheter.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.