Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme
Jaak Aabi sõnul pole Keskerakond nõus kõrgepalgaliste sotsiaalmaksule piiri ette
panema.
"Keskerakond on resoluutselt nimetatud ettepaneku vastu, sest see vähendab solidaarsust ühiskonnas ja raskendab tulevikus pensionide väljamaksmist ning arstiabi osutamist," märkis Aab.
"Praegune koalitsioon ei kavatse täiendada pensionikassa ega haigekassa vahendeid, nii nagu seda tehti Keskerakonna valitsuses olles," märkis Aab. Ilma poliitiliste otsusteta, mis täiendaksid ressursse, on 2011.-2012. aastal nii pensioni- kui ka haigekassa tõsiste probleemide ees. Praeguste prognooside kohaselt ei jätku siis raha pensionide maksmiseks ega arstiabi kindlustamiseks. Sotsiaalmaksu nn soodustused raskendavad veelgi olukorda."
Hiljuti tuli Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus välja ideega seada sotsiaalmaksuga maksustatavale summale ülempiir. Tema sõnul võiks selleks võiks näiteks 30 000 suuruse palk, mille ületava summa võiks olla sotsiaalmaksust vaba.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo
Pikhofi sõnul ei tohiks ravikindlustuse raha piirata, kui ka üldisele
sotsiaalmaksule mingi piir panna.
Keskerakond eesotsas Tallinna linnapea ja
erakonna esimehe Edgar Savisaarega pakub välja 12 ideed, kuidas majanduskriisis
ellu jääda ja välja tulla.
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni
esimees Keit Pentus ütles eilsel erakonna üldkogul, et maksude tõstmise
asemel tuleb töötasule, mille ulatuses ettevõtja on kohustatud tasuma
sotsiaalmaksu, seada ülempiir – näiteks 30 000 kroonist kõrgem palk on sellest
vaba.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.