Pärnu Linnapea Mart Viisitamme arvates jääb
vastuvõetav piima liitrihind 9 ja 13 krooni vahele.
„9-13 krooni oleks liitrist vastuvõetav hind, kui piima just üle 1-2 liitri korraga ei osta,“ kommenteeris linnapea Viisitamm aripaev.ee päevaküsimust, kui palju oled nõus poes piima eest maksma.
„Arvan, et seni kuni talunikud, farmerid ja ka piimatöösturid väga hästi ei ela, oleks piima hinna üle patt nuriseda. Loomulikult on hinnatõus ebameeldiv, kuid on ka arusaadav, et kütuse, energeetika ja tööjõukulude hind kergitab tasapisi kõiki hindu. Oluline, et me oma hindadega muust Euroopast ette ei läheks, siis ilmselt tuleks juba teha kurja häält,“ sõnas linnapea.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Infotehnoloogia ettevõte Datel juhatuse
liikme Triin Sepa sõnul ostab ta piima vähem kui enne.
Alexela Oili juhatuse esimees Ain Kuusik
tunnistab, et ise ta piima palju ei tarbi, kuid kui liitri hind 25 kroonini
kerkiks, jääks piim ilmselt tema ostukorvist välja.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.