USA börsid kerkisid enim viimase kahe kuu
jooksul, kui dollari nõrgenemine kergitas nafta hinda. Tõusu juhtisid
energiaettevõtted ja jaemüüjad.
Naftagigandi Exxon Mobil aktsia juhtis tõusu energiatootjate seas. Maailma juhtiva jaemüügiketi Wal-Mart aktsia hüppas nelja aasta kõrgeimale tasemele, jaemüügiketi Costco aktsia tõusis enim viimase 11 nädala jooksul. USA ühe suurima telefoniteenuse firma Verizon Communications aktsia rallis, kui selle allüksus teatas operaatorfirma Allteli omandamisest 28,1 miljardi dollari eest, eesmärgiga tõusta USA suurimaks mobiilifirmaks.
S P 500 indeks kerkis 2%, 1 404,5 punktini. Dow Jonesi tööstuskeskmine suurenes 1,7%, 12 604, 45 punktini. Nasdaqi koondindeks kerkis 1,9%, 2 549,94 punktini. New Yorgi börsil tõusis iga langeva aktsia kohta seitse aktsiat, vahendab Bloomberg.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
USA börse aitas tõusule prognoositust enam
tõusnud jaemüük. Samuti vähendas võlakirjadelt saadud kasumi suurenemine
kartusi, et keskpank tõstab intressimäärasid.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.