Reval-Oil OÜ juhatuse liige Mare Kolsar ei
pea käibemaksu tõstmist mõistlikuks.
„Kõik need hinnatõusud on selle kaasa toonud, et inimesed jäävad järjest viletsemasse olukorda ega saa igapäevaseid asju endale lubada – käibemaksu tõstmine kahandaks ostmist ja selle võrra rahasummade laekumise vähenemist. Peaks leidma teised vahendid. Võiks parem riigiasutuste kulusid kokku hoida. Erafirmad suudavad kokku hoida – riik peaks sama tegema, aga mitte rahva rahakoti arvel," rääkis Kolsar.
Kolsari sõnul oleks parem hoopis käibemaksu alandada, et sellega tarbimist suurendada.
Aripaev.ee küsis Mare Kolsarilt tänase päevaküsimuse "Kas käibemaksu peaks muutma?".
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Võimuliidus on kaalumisel maksude tõstmise
idee, mille käigus plaanitakse suurendada käibemaksu määra 18-lt protsendilt
19-le, kirjutas Tööandjate Keskliit, kes enda sõnul suhtub ideesse väga
kriitiliselt.
NCC Ehituse juhatuse esimees Toomas Aak
arvas, et käibemaksu kallale ei tasuks minna.
Läti majandusajaleht Dienas Bizness
kirjutas täna, et Läti tootjad ja kauplejad nõuavad käibemaksu langetamist
5%-le vältimaks Lätis toodetud toidukauba saamist üheks kallimaks Euroopa
liidus.
Riigikogu keskfraktsiooni aseesimees Ain
Seppik ütles aripaev.ee-le, et käibemaksu ei oleks vaja muuta.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.