Soome börsil olid täna suuremateks
liikujateks Ahlstromi, Neste, Outokumpu ja Outeci aktsiad.
OMX Helsinki 25 indeks tõusis täna 0,6%, 2834,47 punktini kella 16:58ks kohaliku aja järgi. Kauplemine suleti täna tehniliste probleemide tõttu kell 15:30, kirjutas Bloomberg.
Soome kiudmaterjalide tootja Ahlstrom aktsia tõusis 1,4%, 15,64 euroni. Ettevõte avas uue tootmistehase Venemaal.
Neste aktsia langes 1,8%, 20,52 euroni. Soome ainukese nafta rafineerimisfirma teatel võib Porvoo tehase diislitoodang pisut hilineda. Tehas on aprillis toimunud tulekahjust saadik töötanud väiksemal võimsusel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Outokompu aktsia kerkis 5,1%, 30,67 euroni. Maailma suuruselt neljanda roostevaba terase tootja teatel kahekordistatakse Soome Tornio tehases aastast ferrokroomi tootmist.
Outotec aktsia tõusis 4,3%, 45,34 euroni, mis on kõrgeim tase alates novembrist. JPMorgan tõstis aktsiasoovituse turutootlust ületavaks ning hinnasihi 60 euroni.
Seotud lood
Kauplemine Tallinna Börsil algab kell
13:25. Avaoksjoni eelne periood algab kell 13.10. Tehingutellimuste sisestamine
ja muutmine on nüüd võimalik.
Tallinna börs määras Starmanile reglemendi
rikkumise eest 25 000 krooni suuruse leppetrahvi.
Tallinna börsi juhtkond otsustas, et kuigi
börsipäev algas tehniliste viperuste tõttu alles 13.25, ei ole põhjust
kauplemise aega pikendada.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.