Soome börsil algas nädal miinusega.
Suurimateks langejateks olid Fortumi ning Rocla aktsiad, kerkis Elisa aktsia.
Soome OMX indeks vähenes 1%, 2813,03 punktini järgi kella 12ks. Tehniliste probleemide tõttu hilines kauplemise algusaeg täna 40 minutit, vahendab Bloomberg.
Soome suuruselt teise telekomifirma Elisa aktsia kerkis 1,3%, 14,51 eurole. Aktsia sai JPMorgani analüütikutelt turutootlust ületava (overweight) soovituse.
Põhjamaade juhtiva energeetikaettevõtte Fortumi aktsia kukkus 2%, 30,43 eurole. Kauppalehti teatel peab ettevõte võib-olla müüma oma 25protsendilise osaluse ülekandevõrgufirmas Fingrid, täitmaks Euroopa Liidu konkurentsiseadust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tõstukitootja Rocla aktsia langes 4,4%, 10,50 eurole. Ettevõte ostab 3 miljoni euro eest Denmark VB Trucks.
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.