Vabakutseline ajakirjanik Sten A. Hankewitz
kirjutab oma ajaveebis, et kui Eestis on diisli aktsiisimaks 0,33 eurot, siis
Hispaanias 0,27 eurot.
Hankewitzi hinnangul tundub selles plaanis huvitavana riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Jürgen Ligi arvamus. Nimelt - Ligi sõnul ei tule Eestis mootorikütuse aktsiisimaksu langetamine kõne allagi, sest see on niigi Euroopa Liidu miinimumi tasemel.
"Kas siit tuleb järeldada, et Hispaanias, mis on Euroopa Liidu liige 1986. aastast (Eesti 2004.), on diislikütuseaktsiis madalam kui Euroopa Liidu miinimum? Ja kui, siis kuidas see võimalik on?" küsib Hankewitz.
Ta lisab, et arvestades veel juurde ka Hispaania ja Eesti elatustasemete erinevust, võiks küll küsida, et miks on diislikütuse aktsiisimäär Eestis nii kõrgeks aetud?
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kolm Euroopa Liidu rahandusministrit
lükkasid tagasi Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy ettepaneku langetada
liidus kütuseaktsiise.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.