Soome börsil lõppes neli päeva kestnud
langus. Suurimateks tõusjateks olid Nokia ja Rautaruukki aktsiad, vahendab
uudisteagentuur Bloomberg.
Soome OMX Helsinki 25 indeks tõusis esimest korda 4 päeva jooksul. Kohaliku aja järgi kella 13:49ks oli indeks tõusnud 0,6%, 2 795,43 punktini.
Maailma suurima mobiilitootja Nokia aktsia tõusis 1%, 18,11 euroni. Gartneri analüütikute hinnangul võib globaalne telefonide müük arenevate turgude toel tõusta sellel aastal 15%.
Terasetootja Rautaruukki aktsia kerkis 3,2%, 32,73 euroni. UBS AG analüütikute hinnangul on Euroopa Liidus 2008. aastal terase hinnad prognoositust 5% võrra kõrgemad, kuna tugevnev euro vähendab importi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rootsi suurima telekomifirma ja Eesti Telekomi suuromaniku Teliasonera aktsia langes 2,6%, 5,67 euroni, mis on kolme nädala madalaim tase. France Telecom tegevdirektori Didier Lombardi sõnul ei pea ettevõtted ühinemiskõnelusi.
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.