Vene börsi suuremad liikujad olid täna
terasetootjad Novolipetsk Steel ja Severstal ning Venemaa juhtiv kullatootja
Polyus Gold.
Venemaa peamine aktsiaturu indeks Micex langes 0,4%, 1 886,43 punktini, mis on viimase kaheksa päeva madalaim tase, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.
Näitaja on selle nädala jooksul vähenenud 2,5% võrra. Venemaa kauplemissüsteemi arengut kajastav RTS indeks langes 0,7%, 2 415,42 punktini, nädalane langus on olnud 1,8%.
Suurim liikuja börsil oli Novolipetsk Steel. Venemaa neljandana suurima terasetootja aktsia langes teist päeva, taandudes 117,90 rublani. Ajalehe Kommersant teatel võib Venemaa valitsus kehtestada ekspordimaksu terasetoodetele, kuna naftakompaniid hindavad terase ja torude hinda liiga kõrgeks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Polyus Goldi, Venemaa juhtiva kullatootja aktsia kerkis pärast eilset 26%-list langust täna 1,6%. Eilne langus oli suurim alates kahe aasta tagusest börsile tuleku ajast.
Severstali, Venemaa suurima terasetootja aktsia kukkus 2,7% võrra, 586,56 rublani, mis on selle kuu madalaim tase. Ettevõte plaanib omandada 6,3%-lise osaluse kaevandamisettevõttes Mano River Resources ja rahastada rauamaagi projekti Libeerias.
Seotud lood
Venemaal on jõudsalt pead tõstmas uus trend
end halbadeks aegadeks kindlustamisel. Nimelt ei osteta kokku enam erinevate
riikide tugevat valuutata, vaid hoopis Sberbank panga välja antud
väärismetallidest münte.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.