Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi
kommenteeris riigiettevõtete börsileviimist, et tegemist on edumeelse sammuga,
kuid erakond jääb siiski börsilemineku detailset kava ootama.
Ligi märkis, et on tutvunud riigiettevõtete börsileviimise kavaga, kuid jääb ootama augustis esitatavat detailset kava, kus on välja toodud plaani plussid ja miinused.
Poliitik ütles, et Reformierakonna suhtumine on sellesse ettevõtmisesse positiivne. „Tegemist on edumeelse sammuga, mis on meie seisukohtadega kooskõlas,“ lisas ta.
Ligi üldistas olukorda, et tegemist pole puhta turumajandusega ning riigiettevõtete puhul mängivad rolli ka poliitilised mõjud, seetõttu peab eelkõige majandusministeerium riigiettevõtete börsileviimise kava hindama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Kui on börs, peab olema ka turg,“ lisas ta.
Seotud lood
Keskerakonna fraktsiooni liider Ain Seppik
ütles, et ei pea vajalikuks riigiettevõtteid börsile viia. Keskerakond
riigi börsilemineku ideed ei poolda.
Koalitsioonipartnerid lubasid tänasel
Tallinna börsi korraldatud konverentsil, et majandus- ja
kommunikatsiooniminister Juhan Parts teeb suve lõpuks valmis analüüsi teemal,
millal ja millised riigifirmad börsile jõuavad.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.