Kunda Nordic Tsemendi vanemnõunik Aadu Kana
kommenteeris järgmise tsemenditehase ehitust Lätis, et eks iga riik hoolitseb
investeerimisvõimaluste eest.
„Lätis on tsemendi defitsiit suurem kui Eestis,“ ütles Kana. „Iga riik hoolitseb selle eest, et saaks investeerida ja ehitada,“ lisas ta.
Konkurentsi tihenemist kommenteeris vanemnõunik, et Kunda Nordic oli juba Läti turul kõvasti sees.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Sel aastal kahanes tsemendi
tootmine märgatavalt ning musta stsenaariumi kohaselt peatab Kunda Nordic Cement
kolmandiku tootmisest. Ettevõte loodab klinkeri ekspordile Aafrikasse ja
Brasiiliasse.
Käesoleval aastal ehitab maailma suuruselt
kolmas tsemenditootja Lätti tehase, mis läheb maksma 220 miljonit eurot (ligi
3,5 miljardit krooni).
Kunda Nordic Tsemendi müüginõunik Aarne Rae
ütles, et kindlasti uus tsemenditehas Lätis mõjutab turgu, kuid konkurentsi ei
peljata, kuna ettevõtte tootmiskvaliteet on hea ja hinnad on 30 protsenti
soodsamad.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.