Justiitsministeerium on sunnitud Viljandi
vangla sulgema kavandatust kaks kuud varem, et kokku hoida miljoneid kroone.
Vangide arvu on Viljandis juba tunduvalt vähendatud, kui veel paar aastat tagasi oli seal üle saja vangi, siis praegu kannab karistust 32 süüdimõistetut, kelle järele vaatab 53 valvurit, kirjutas Sakala.
Ministeerium loodab raha kokku hoida sellega, et lõpetab vangla tegevuse juba mais, süüdimõistetud viiakse Tartusse või Jõhvi.
Kui suureks kokkuhoid kujuneb, seda justiitsministeerium täpselt öelda ei soovi, ministeeriumi pressiesindaja Mart Siilivask teatas, et säästetava summa suurus selgub pärast sulgemist, kuid see ulatub miljonitesse kroonidesse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pärast vangide ja valvurite lahkumist lähevad vangla võtmed Riigi Kinnisvara aktsiaseltsile, kes peab kogu kompleksi haldama senikaua, kuni on suutnud selle oksjonil uuele omanikule maha müüa.
Seotud lood
Toiduainetööstuse Viru Rand tegevjuht
vastas aripaev.ee päevaküsimusele, „Kas võtaksite tööle endise vangi?“, et tema
ei näe töölevõtul takistuseks n-ö endise vangi staatust.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.