"Maamaks on kui karistus, tundub, et
pensionäre üritatakse kesklinnast välja süüa! Ja linnavalitsus millegipärast
sellest avalikult ei räägi, et alla 200 ruutmeetri eest hüvitist ei makstagi,"
ütles Toomas Lasmann, kes peab tasuma maamaksu üle 6000 krooni.
Pensionärid Anne ja Toomas Lasmann on Tallinna vanalinnas Uue tänava korteris elanud 35 aastat, nüüd peavad nad röögatu maamaksu pärast plaani korter maha müüa ja maale kolida, kirjutas SL Õhtuleht.
"Nii et varsti te minu häält enam teles ei kuule. Täitsa tõsiselt kohe," räägib Toomas Lasmann, "meie maamaks vanalinnas on tänavu 6350 krooni, mullu oli 2540 krooni. Kui sul on rohkelt pinda, siis aitab linn vanainimesel maamaksu tasuda. Aga minul on normaalne kolmetoaline korter ja pean maksma täie rauaga. Kus on loogika? Mis kohaga mõtleb linnavalitsus? Meid aetakse kodunt, mille oma kätega ehitasime ja kus oleme pool elu elanud, lihtsalt välja! Me oleme sunnitud Tallinnast lahkuma. Muud võimalust ei ole."
Ta räägib, kuidas pere 35 aastat tagasi ise korteri pööningust välja ehitas, nüüd ta kahetseb, oleks tookord teadnud, et sellist maamaksukirvest vibutama hakatakse, võinuks ka pool keldrit endale krahmata, siis ehk saanuks maamaksuvabastust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kadriorus elav vanahärra Aleksander Roog
peab tänavu tasuma 27 000 krooni suuruse maamaksu, varemalt maksis
mees maamaksu 10 000 krooni aastas.
Tallinna sotsiaaldemokraatide esimees Jaak
Juske kirjutas oma blogis linnavalitsuse plaanist võtta miljardikroonine
eelarvelaen ja lisab, et temale see üllatusena kindlasti ei tulnud, kuna oli ju
näha, et linnaeelarve tulude pool täis ei laeku.
Kaasautor Eda-Liis Kann kirjutas Äripäeva
lisas Juhtimine, et stabiilsetel turgudel on pensionärid väga suur
äri, aga Eestis on pensionärid paraku veel üks vaesemaid sihtgruppe, mis
aga kindlasti tulevikus muutub.
Reformierakond, kelle sõnul näitas
Keskerakonna taas oma põlastavat suhtumist korteri ja majaomanike suhtes mitte
toetades ettepanekut alandada maamaks tagasi eelmise aasta tasemele peaks
Reformierakonna sõnul minema dieedile, mitte laenu juurde krahmama.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.