Onistari omanik Igor Savenkov ütles
venekeelsele portaalile dv.ee, et nad poevad või
nahast välja, et saaks varsti taas oma toodangut müüma hakata.
"Me just praegu tegeleme selle probleemi lahendamisega aktiivselt. Meie maksuvõlg oli veelgi suurem, ligi 45 mln krooni ja tasapisi tagastame kõik maksud, mis meil on maksmata. Onistar on juba tagastanud 11 mln krooni maksuvõlga. Me lahendame selle probleemi nagu kõik normaalsed inimesed - ronime kasvõi oma nahast välja, laename," kommenteeris ta.
Küsimusele, kust Onistar plaanib võtta laenu, keeldus Savenkov kohe vastamast, kuigi lubas kõigest rääkida järgmisel nädalal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Alkoholitootjate liidu juhatuse esimees ja
Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi loodab, et konkurent Onistar saab
makseraskustest üle.
Liviko tegevjuht Janek Kalvi vastas
aripaev.ee lugeja küsimusele, kas Liviko ostab Onistari, vastuküsimusega: "Kas
Onistar on müügis?"
Eile toimus ASi Onistar juhatuse kontoris
Tallinnas Tartu maanteel koosolek, kus arutati ettevõtte tegevuse lõpetamist kas
likvideerimise või pankroti läbi, tuli vihje aripaev.ee postkasti.
Onistari ähmane tulevik ja tegevusloa
peatamine pani ASi Rakvere Piiritustehas olukorda, kus tootmine on määramata
ajaks peatatud. Peaaegu 100 inimesele tööd andev ettevõte ei pea siiski
koondamisplaane.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.