Baltika juht Meelis Milder loodab, et kui
riik võtabki Eesti Energiast suure hulga dividende välja, siis tuleb sellest ka
midagi head.
„Tegu on äriühinguga nagu iga teine. Seda, kuidas riik oma tulusid läbi monopoolse äriühingu juhib, tuleb neilt endalt küsida,“ kommenteeris Milder riigi otsust võtta Eesti Energiast 652 miljonit krooni dividende.
„Kui räägite elektri hinnast ja dividendide väljavõtmisest, siis üks võimalus on, et riik jätab inimestele raha kätte. Kui ta aga 600 miljonit ettevõttest välja võtta otsustas, siis loodetavasti võtab ta sellega ka midagi mõistlikku meie kõigi jaoks ette,“ avaldas Milder lootust.
Seotud lood
Valitsus otsustas riigi otsustusõigusega
äriühingutest dividendidena kokku välja võtta 925,2 miljonit krooni, mis on üle
poole miljardi krooni võrra vähem kui mullu.
AS Estiko juht ja Tallinna Sadama nõukogu
esimees Neinar Seli ei leia, et riik läheb oma äriühingutest dividendide
võtmisega liiale. Samas ei poolda ta sellistest vahenditest eelarveaukude
lappimist.
Kuigi teised ministeeriumid tegid
rahandusministeeriumile mitme riigi enamusotsustusõigusega ettevõtte puhul
ettepaneku jaotada vähem dividende, siis minister Ivari Padari koostatud
valitsuse korralduses oli neid paljuski eiratud.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.