TNK-BP ja Lukoil ähvardavad Venemaa turult
lahkuda, kui riik ei taasta bensiinijaamade litsentseerimist, vahendas
finantsportaal Finam-Light.
Ettevõtted pöördusid oma nõudmisega riikliku tehnilise järelevalve poole.
"Suurimad bensiinimüüjad võivad üldse Vene turult lahkuda, kui bensiinijaamade litsentseerimist ei taastata," teatas riikliku järelevalve juht Konstantin Pulikovski ühel hiljuti toimunud ametnike koosolekul.
Bensiinituru liidrite hinnangul on Venemaal kujunenud olukord, kus kvaliteetse bensiini müük pole enam kasumlik. Väikesed ning keskmise suurusega jaemüüjad solgivad kütust ning varjavad oma majandustulemusi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riiklik järelevalve muretseb samas tanklate turvalisuse pärast. Paljud neist eiravad kulude kokkuhoidu silmas pidades turvanõudeid.
Seotud lood
Lukoil Eesti juhatuse liige Jevgeni
Bolšakov vabandab kõikide Lukoili klientide ees ja lisab, et Lukoili
töötajatel ei ole võimalik tankureid ümber häälestada.
Statoil teatas vastuseks küsimusele, kuidas
mõjutab Venemaa hüpe nafta eksporditollides kütuse hinda, et nad ostavad vaid
ELi kvaliteedistandardile vastavat kütust.
Lukoil jätkab tööd Iraagis, mille
katkestas 2003. aastal Ameerika sissetung Iraaki.
Venemaa suuruselt teisel kütuseettevõttel
Lukoilil on kavas laiendada haaret Euroopa Liidus.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.