Sotsiaaldemokraat Peeter Kreitzberg suhtub
skeptiliselt Rein Langi juhitava justiitsministeeriumi plaani vähendada ametnike
hüvesid.
„Hüved tekitavad konkurentsi. Kui me viime konkurentsi tunduvalt madalamaks, siis kannatab seaduste kvaliteet, mis ei ole praegugi ülimalt kõrge,“ kommenteeris Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Peeter Kreitzberg justiitsministeerium plaani vähendada ametnike hüvesid võttes osa neist tööle töölepingu alusel.
Kreitzbergi sõnul on tugev avalik teenistuja väga oluline stabiilsuse garant riigile. „Mina küll sellele plaanile automaatselt käsi ei hakka plaksutama. Näiteks Euroopa Liit püsib hästi tugeval ametkonnal. Minu meelest peame säilitama kõik hoovad, et riigiametnike tase oleks võimalikult tugev ja kõrge,“ lisas Kreitzberg, kes pole siiski plaanitava seadusemuudatusega veel süvitsi tutvunud.
Endise haridusministri sõnul on aga oluline, et ametnike põhipalk oleks vähemalt 80%. „Probleem on selles, et osal ametnikel on lisatasud 80%. Probleem ei ole selles, et võtta ära kõikvõimalikud motivaatorid, et saada head kaadrit,“ lisas Kreitzberg.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Justiitsminister Rein Langil on ees suur
väljakutse - ta peab läbi suruma avaliku teenistuse kontseptsiooni muutmise, mis
jätaks tuhanded ametnikud ilma neid praegu töökaotuse eest kaitsvatest
garantiidest ja võrdsustaks nad erasektoris töötajatega.
Riigikogu keskfraktsiooni liikme Kalle
Laaneti sõnul tahetakse ametnike hüvede teemaga juhtida kõrvale avalikkuse
tähelepanu majanduskasvu languselt ning maksude
tõstmiselt.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.