Üle-Eestilisest uuringust selgus, et
elatustaseme tõusu lootjate hulk on viimase viie aasta madalaim.
Eesti inimesed usuvad, et 2008. aastal nende töökoht küll säilib, kuid suurt palgatõusu pole oodata, näitas Eesti Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud ja TNS Emori läbiviidud üle-Eestiline küsitlus, kirjutas ETV24.
26% vastajatest arvas, et 2008. aastal nende elatustase tõuseb, 35% arvates jääb samaks ning täpselt sama palju oli neid, kelle arvates nende elatustase langeb.
Elatustaseme tõusu usuvad eestlased rohkem kui mitte-eestlased. Elatustaseme tõusu suhtes on inimesed küll pessimistlikud, kuid oma tööd kaotada kartvate inimeste hulk on viimaste aastate madalaim.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Konjunktuuriinstituudi direktori Marje
Josingu hinnangul elavad eestimaalased 2008. aastal paremini kui 2007. aastal,
sest sissetulekud kasvavad kiiremini kui hinnad.
Aastaga on kasvanud 15-74aastaste inimeste
hulk, kes kasutavad internetti igapäevaselt hulk 40 protsendini, selgus
majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellitud TNS Emori uuringust.
Eesti on Saksamaal koostatava Bertelsmanni
üleminekuindeksi järgi maailma 125 demokraatiale ja turumajandusele ülemineva
riigi hulgas edukuselt kolmas, kaotades vaid Tšehhile ja Sloveeniale, kirjutas
ETV24.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.