Teist aastat järjest annab Eesti
Omanike Keskliit nõupäeval välja "aasta omanike sõbra" tiitli. Tänavuse
aasta sõbra tiitli võitis nädalaleht Maaleht.
Esimest korda valiti ka "omanike kiusaja tiitel", mis anti üle Tallinna Linnavalitsusele.
Omanikud leidsid üksmeelselt, et Maaleht kajastas omanikele olulisi teemasid korrektselt ja poliitiliselt erapooletult.
Tallinna Linnavalitsus pälvis aasta kiusaja tiitli seetõttu, et valmistas sihitu linnaplaneerimisega paljudele maaomanikele peavalu. Lisaks ei meeldinud omanikele kuidagi linnavalitsuse plaan tõsta maamaksu kaks ja pool korda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna Majaomanike Ühenduse esimehe riigikogu liikme Ken-Marti Vaheri sõnul plaanib ühendus tuleval aastal sõdida majaomanikele kahjulike detailplaneeringutega veelgi jõulisemalt.
Seotud lood
Tallinna linnavalitsus võttis vastu otsuse
tõsta maamaksumäära 1,5 protsendini, seega tõuseks maamaks 2,5 korda.
Sotsiaaldemokraat Jaak Juske kirjutas oma
blogis, et Tallinna laenukoormus on lubatust suurem ja ametnike vastustest võib
välja lugeda, et maamaksu tõsteti vaid eelarve lappimiseks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.