Transiidiäriga tegelev Pakterminali nõukogu
esimees Endel Siff leiab, et Oleg Ossinovski mõte lõpetada Eestis Spacecomi
tegevus on igati loogiline.
„Ossinovski käik lõpetada Spacecomi tegevus Eestis tundub loogiline samm, kuna hetkel on normaalne transiit Venemaaga välistatud. On ainult loogiline, et ta viib oma veerme riiki, millel on Venemaaga normaalsed suhted,“ ütles Siff.
Kuigi olukord transiidiga on keeruline, ei ole siiski näha, et Pakterminal oma tegevust siin kokku võiks tõmmata.
Suhted Eesti ja Venemaa vahel on viinud selleni, et ettevõtjate seas on tekkinud üldine arusaam, mille järgi siinsed firmad peavad lihtsalt pealt vaatama, kuidas teised riigid Venemaa kiirest arengust kasu saavad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Praeguse olukorra lahendamiseks ootab Vene pool peaministri ametist lahkumist. Endel Siff oma sõnul aga kindlasti valitsuse kukutamist ei poolda.
Seotud lood
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts lausus aripaev.ee online-intervjuus, et kui Spacecomi juht Oleg Ossinovski
ütleb, et uskus Eesti riiki, ent sai petta, siis minu meelest uskus ta pigem
ühte teise riiki.
Severstaltransi gruppi kuuluva ASi Spacecom
juht Oleg Ossinovski ütles täna Delovõje Vedomosti ja Äripäeva korraldatud
konverentsil "Edu võti 2008", et ettevõte lõpetab oma tegevuse.
Severstaltransi gruppi kuuluva Spacecomi
juht Oleg Ossinovski kardab, et kui olukord Eestis ei muutu, registreeritakse
firma Lätis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.