Severstaltransi gruppi kuuluva Spacecomi
juht Oleg Ossinovski kardab, et kui olukord Eestis ei muutu, registreeritakse
firma Lätis.
Uuest aastast seisab Spacecomil 500 tsisterni, kahjumid ületavad miljoni dollari piiri. Ossinovski tunnistas venekeelsele nädalalehele Den za Dnjom, et terve aasta on olnud raske töötada.
"Täna oleme reaalselt fakti ees, et homme on vaja inimesed puhkusele saata ning oma tegevus konserveerida," räägib Ossinovski. "Sest koormaid meil maist alates üldse ei ole. Venemaa tehased võtavad oma mahutid Eestilt ja suunavad Lätti ja Soome."
Spacecom registreeritakse Lätis ehk see muutub läti kompaniiks. "Töötada on võimatu," oli Ossinovski pettunud. Spacecomi koosseisus on 150 töötajat. Erinevast rahvusest. Enamus neist kaotab töökoha.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ossinovski ennustas, et varsti läheb Eesti Raudtee pankrotti. "See tuleb kinni panna," rääkis ta. "Tallinna Sadam hakkab ära elama reisijaveo - turistide arvelt. Kui muidugi turistid hakkavad siin käima."
Seotud lood
Transiidiäriga tegelev Pakterminali nõukogu
esimees Endel Siff leiab, et Oleg Ossinovski mõte lõpetada Eestis Spacecomi
tegevus on igati loogiline.
Severstaltransi gruppi kuuluva ASi Spacecom
juht Oleg Ossinovski ütles täna Delovõje Vedomosti ja Äripäeva korraldatud
konverentsil "Edu võti 2008", et ettevõte lõpetab oma tegevuse.
Severstaltransiga seotud raudteeärimees
Oleg Ossinovski ütles venekeelsele majandusuudiste portaalille dv.ee, et olukord
on tõesti väga keeruline ja tal tuleb töötajad sundpuhkusele saata.
Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas
Glase tunnistas, et tekkinud olukord Eesti ja Venemaa vahel mõjutab ettevõtet
kindlasti, kuid tema sõnul ei ole Venemaa teeremont ettevõtte tööd seganud.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.